ANTIK      rizikové kácení     kurz logistiky       Alternativní medicína      teambuilding          Dětská obuv          Kutná Hora         taneční       Kovovýroba      Starožitný nábytek

BODIES - Galerie 2

Výstava lidských těl Bodies zákon neporušuje

Výstava upravených lidských těl Bodies v Lucerně neporušuje předpisy. Uvedla to radnice Prahy 1 s odvoláním na vyjádření policie.

 ČTK to sdělil mluvčí radnice Alexandr Koráb. Na radnici se totiž v pondělí obrátil občan z Prahy 4, který vyjádřil podezření, že expozice porušuje zákon o pohřebnictví.

Policisté, kteří výstavu následně navštívili, dospěli k závěru, že se nejedná o lidské pozůstatky, ale o výstavní exponáty. Výstava ukazuje lidské kostry potažené částečně svaly a nainstalované do pozic obvyklých v běžném životě.

Výstavu těl upravených takzvanou plastinací vidělo na celém světě zatím 16 milionů lidí. Praha je zatím prvním městem bývalého východního bloku, kde je výstava nainstalována.

Proti expozici se vyslovili zástupci lékařů a církve. Proti expozici vystoupil například kněz Tomáš Halík a Česká anatomická společnost.

 

                            

ZPĚT                          NAHORU                     DALŠÍ   

Copyright (c) 2006  - Design by Johny Johnato

  teambuilding taneční škola  antik