ANTIK      kácení stromů     kurz logistiky     Alternativní medicína     teambuilding       Kovovýroba      Dětská obuv           Kutná Hora         taneční škola      Starožitný nábytek  

BODIES - Galerie 3

Výstava mrtvých těl se přesunula do Prahy

Výstava skutečných lidských těl bude k vidění v pražské Lucerně od 5. května do 28. října.

Do Prahy zavítala jedinečná světová výstava Bodies... The Exhibition, která přináší revoluční pohled na lidské tělo. Výstava se stala fenoménem, za dobu svého uvádění upoutala pozornost více jak 16 milionů návštěvníků v Evropě a Asii.

Výstava prezentuje skutečná lidská těla, která jsou ošetřena a stabilizována speciální konzervační metodou nazývanou Polymerová ochrana. Tento proces se skládá z balzamování lidských těl, z jehož tkání je odstraněna voda a poté pomocí vakuové techniky je tělo impregnováno. Tím se dosáhne naprosto jedinečných výsledků ve fixaci tkání až na molekulární úrovni. Výstava představí více jak dvě desítky lidských těl a mnoho jejích orgánů, návštěvníci se tak poprvé ve svém životě zúčastní 3-D tour lidským tělem.

V době naplněné nepřeberným množstvím vědomostí a poznatků se mnozí z nás odcizili sami sobě a ztratili spojení se svým vlastním tělem. Cílem výstavy je toto spojení obnovit. Bodies... The Exhibition umožní návštěvníkům pomocí opravdových, do detailu propracovaných a důstojně vystavených preparátů (připravených z těla člověka) pohled do nejhlubších tajemství lidského těla.

 

 

 

 

 

 

Praha je prvním městem z východního evropského bloku, kam výstava, která budí ve světě rozporuplné reakce, zavítala. Podle organizátorů zemřeli všichni lidé, jejichž těla byla použita, přirozenou smrtí a s posmrtným použitím těla dali souhlas.

Bodies... The Exhibition
5. 5. 2007 - 28. 10. 2007, Praha, Lucerna - Velký sál
Vstupenka pro dospělé: 349 korun, děti do 12 let 225 korun

 

         

ZPĚT                          NAHORU                       DALŠÍ   

Copyright (c) 2006  - Design by Johny Johnato

antik  teambuilding